REKLAMA
Znaleziono 4221 wyników
Fabryka opon Michelin w Olsztynie przeszła pełną transformacjęartykuł
Pokaż artykuł
Fabryka opon Michelin w Olsztynie przeszła pełną transformację
W sercu Warmii i Mazur, w Olsztynie, znajduje się największy zakład produkcyjny Grupy Michelin w Europie. To właśnie tutaj od kilku lat krok po kroku realizowana jest ambitna wizja przemysłowej transformacji – bardziej nowoczesnej, bardziej odpowiedzialnej i przede wszystkim – bardziej zrównoważonej.
Biurowiec Noble Houseinwestycja
Pokaż inwestycję
Biurowiec Noble House
Katowice, Załęże, Bocheńskiego 90
[Łódź] Hotel i apartamenty na terenie dawnej Wytwórni Papierosówartykuł
Pokaż artykuł
[Łódź] Hotel i apartamenty na terenie dawnej Wytwórni Papierosów
W Łódzkiej Wytwórni Papierosów powstanie trzygwiazdkowy Tobaco Hotel, który będzie częścią Tabaco Pa...
Aglomeracja Wrocławska: Kolejna koreańska firma z branży chemicznej wybuduje fabrykę w gminie Kobierzyceartykuł
Pokaż artykuł
Aglomeracja Wrocławska: Kolejna koreańska firma z branży chemicznej wybuduje fabrykę w gminie Kobierzyce
Wielka inwestycja koncernu LG Chem pod Wrocławiem, który buduje fabrykę baterii do e-aut, przyciągnę...
Podróże między Tomaszowem Mazowieckim a Radomiem zyskują nowy standardartykuł
Pokaż artykuł
Podróże między Tomaszowem Mazowieckim a Radomiem zyskują nowy standard
Finiszują prace między Tomaszowem Mazowieckim a Radomiem. Pasażerowie korzystają już ze zmodernizowanych peronów między Drzewicą a Przysuchą. Wyższy komfort obsługi podróżnych to efekt rewitalizacji linii nr 22 na odcinku między Radzicami a Wolanowem. Jeszcze w tym roku, po zakończeniu wszystkich prac pociągi na tej trasie pojadą szybciej tj. z prędkością 120 km/h. Wzrośnie przepustowość linii oraz poziom bezpieczeństwa. Inwestycja za ok. 140 mln zł jest realizowana z budżetu państwa.
Amerykańska firma Solventum wybuduje za 150 mln dolarów fabrykę we Wrocławiuartykuł
Pokaż artykuł
Amerykańska firma Solventum wybuduje za 150 mln dolarów fabrykę we Wrocławiu
Kolejna wielka, amerykańska inwestycja w stolicy Dolnego Śląska. Swoją fabrykę we Wrocławiu wybuduje firma Solventum. Inwestycja o wartości ok. 150 milionów dolarów (585 mln zł) powstanie przy ulicy Kwidzyńskiej, na osiedlu Kowale. Amerykańska spółka zajmuje się produkcją filtrów do przemysłu biofarmaceutycznego. Przy rocznych przychodach wynoszących 8,2 miliarda dolarów firma jest obecnie 17, co do wielkości firmą z branży technologii medycznych na świecie (2023 r.).
inwestycja
Pokaż inwestycję
[Jelenia Góra] Duze osiedle Sloneczna Dolina
Jelenia Góra, Cieplice Śląskie-Zdrój
W Bydgoszczy produkowane będą bojowe i ćwiczebne miny narzutowe polskiej produkcjiartykuł
Pokaż artykuł
W Bydgoszczy produkowane będą bojowe i ćwiczebne miny narzutowe polskiej produkcji
29 kwietnia 2026 r. w Bydgoszczy podpisana została umowa pomiędzy reprezentującą Skarb Państwa Agencją Uzbrojenia a Bydgoskimi Zakładami Elektromechanicznymi „Belma” S.A. na dostawę bojowych i ćwiczebnych min narzutowych krajowej produkcji. Jest to kolejny krok w rozwoju zdolności inżynieryjnych Wojska Polskiego. W uroczystości wziął udział wicepremier, minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz i sekretarz stanu w MON Paweł Bejda.
[Lublin] Budynek wielorodzinny, ul. Wapowskiegoinwestycja
Pokaż inwestycję
[Lublin] Budynek wielorodzinny, ul. Wapowskiego
Lublin, Wrotków
[Wrocław] Od piątku zapłacimy za przejazd A4 z Wrocławia do Gliwic. Ile?artykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Od piątku zapłacimy za przejazd A4 z Wrocławia do Gliwic. Ile?
Od 1 czerwca 2012 roku kierowcy motocykli, samochodów osobowych i dostawczych o dopuszczalnej masie...
Mercedes rozpoczął w Jaworze produkcję baterii elektrycznych. Zatrudnia w obu fabrykach już 1000 osóbartykuł
Pokaż artykuł
Mercedes rozpoczął w Jaworze produkcję baterii elektrycznych. Zatrudnia w obu fabrykach już 1000 osób
Z końcem września w polskiej fabryce Mercedesa zlokalizowanej w Jaworze na Dolnym Śląsku ruszyła pie...
Polski producent ślusarki aluminiowej rozbuduje fabrykę w Grajewieartykuł
Pokaż artykuł
Polski producent ślusarki aluminiowej rozbuduje fabrykę w Grajewie
Kolejna polska firma zdecydowała się zainwestować w rozbudowę swojej fabryki zlokalizowanej w północno-wschodniej części Polski. Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. wydała decyzję o wsparciu nowej inwestycji firmy TOREL G&H Sp. z o.o. w Grajewie, w województwie podlaskim.
Dolny Śląsk: Niemiecki inwestor rozbuduje fabrykę automotive pod Środą Śląskąartykuł
Pokaż artykuł
Dolny Śląsk: Niemiecki inwestor rozbuduje fabrykę automotive pod Środą Śląską
FIM Polska (dawniej Vibroacoustic) – polski oddział niemieckiego koncernu Vibracoustic rozbuduj...
Dolny Śląsk: Niemiecki FIM rozbuduje fabrykę w Środzie Śląskiejartykuł
Pokaż artykuł
Dolny Śląsk: Niemiecki FIM rozbuduje fabrykę w Środzie Śląskiej
FIM Polska (dawniej Vibroacoustic), polski oddział niemieckiego koncernu Vibracoustic, rozbuduje swo...
Koleje Dolnośląskie podpisały umowę z PESĄ na zakup pięciu nowych pociągów [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Koleje Dolnośląskie podpisały umowę z PESĄ na zakup pięciu nowych pociągów [WIZUALIZACJE]
We wtorek, 29 września Koleje Dolnośląskie S.A. i spółka Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz SA podpisały...
Kończy się główny etap modernizacji stacji Kraków Bieżanów [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Kończy się główny etap modernizacji stacji Kraków Bieżanów [ZDJĘCIA]
Kończy się główny etap modernizacji stacji Kraków Bieżanów. 12 marca podróżni skorzystają z kolejnych pozytywnych efektów inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. na krakowskiej linii średnicowej. Czekają na nich wygodniejsze i łatwiej dostępne perony, wyposażone w nowoczesny system informacji. Dzięki dodatkowym torom zwiększą się możliwości organizacji ruchu pociągów. Projekt za przeszło 1,2 mld zł jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach instrumentu CEF "Łącząc Europę".
Do Wielkopolski trafią 4 nowe pociągi Elf2 wyprodukowane przez bydgoską firmę PESAartykuł
Pokaż artykuł
Do Wielkopolski trafią 4 nowe pociągi Elf2 wyprodukowane przez bydgoską firmę PESA
Do Wielkopolski trafią 4 nowe pociągi Elf2 wyprodukowane przez bydgoską firmę PESA – umowę ws. dostawy nowych składów podpisali we wtorek w Poznaniu Marek Woźniak, marszałek województwa wielkopolskiego oraz Wojciech Jankowiak, wicemarszałek województwa wielkopolskiego.
FLIRT-y pojawią się na wielkopolskich torach. Największy kontrakt w historii regionu podpisany! artykuł
Pokaż artykuł
FLIRT-y pojawią się na wielkopolskich torach. Największy kontrakt w historii regionu podpisany!
12 marca 2026 roku na Dworcu Letnim w Poznaniu Samorząd Województwa Wielkopolskiego podpisał umowę z firmą Stadler Polska na zakup 10 nowoczesnych pociągów FLIRT, z opcją dokupienia kolejnych 10. Wartość podstawowego zamówienia wynosi 553 mln zł, a w przypadku realizacji opcji może wzrosnąć do ponad 1,1 mld zł, co czyni je największym kontraktem w historii samorządu województwa.
Będzie nowa jakość podróżowania koleją z Malborka do Elblągaartykuł
Pokaż artykuł
Będzie nowa jakość podróżowania koleją z Malborka do Elbląga
PKP PLK S.A. rusza z pracami na kolejowej trasie z Malborka do Elbląga. Do prac, które w efekcie pozwolą na przyśpieszenie pociągów na linii łączącej Pomorze z woj. warmińsko-mazurskim, wykorzystana zostanie specjalistyczna maszyna PUN. Docelowo PKP PLK chce, aby składy pasażerskie mogły pojechać na remontowanym odcinku z prędkością do 160 km/h. Wartość robót wynosi 112,5 mln zł netto (137,5 mln zł brutto) ze środków PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.
PKP PLK rusza z modernizacją kluczowego odcinka linii Kłodzko – Kudowa-Zdrójartykuł
Pokaż artykuł
PKP PLK rusza z modernizacją kluczowego odcinka linii Kłodzko – Kudowa-Zdrój
W marcu PKP Polskie Linie Kolejowe rozpoczną modernizację kluczowego fragmentu linii kolejowej nr 309 między Kłodzkiem a Kudową‑Zdrojem. Prace obejmą 7‑kilometrowy odcinek od Szczytnej do Dusznik‑Zdroju, budowę mijanki oraz remont peronów na trzech stacjach. Nieoficjalnie koszt inwestycji może sięgnąć 100 mln zł.
REKLAMA